Adm Elektrik ve Gdz Elektrik, Birleşmiş Milletler Global Prensipler Sözleşmesi’nin İştirakçi Üyesi Oldu

Selinx1

New member
Aydem Enerji’nin elektrik dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketleri Adm Elektrik Dağıtım ile Gdz Elektrik Dağıtım, dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu Birleşmiş Milletler Global Unsurlar Sözleşmesi’nin (UN Küresel Compact) iştirakçisi oldu.

40 yılı aşan tecrübesi ile güç dalının öncü şirketi Aydem Enerji’nin elektrik dağıtım alanında faaliyet gösteren iki şirketi Adm Elektrik Dağıtım ve Gdz Elektrik Dağıtım, dünyanın en büyük ve en kapsamlı sürdürülebilirlik teşebbüsü olan UN Küresel Compact’in iştirakçisi oldu.

Üyelikle birlikte, Adm Elektrik Dağıtım ve Gdz Elektrik Dağıtım, tüm iş süreçlerinde insan hakları, çalışma standartları, yolsuzlukla gayret ve etraf başlıklarını kapsayan UN Küresel Compact’in 10 unsuruna uymayı taahhüt etti. Bu alanlardaki çalışmalarını her yıl raporlayacak olan iki şirket, üstlenmiş olduğu unsurları de somut göstergelerle ortaya koyacak.

“Dağıtım şirketlerimizle de Global Prensipler Sözleşmesi’nde iştirakçi statüsüne ulaştık”

Beş küme şirketiyle UN Küresel Compact’e iştirakçi üye olduklarını belirten Aydem Güç CEO’su İdris Küpeli, “Elektrik üretimi, dağıtımı ve satışı alanında yürüttüğümüz faaliyetlerimizde, sürdürülebilirliği odağımıza alıyoruz. Çalışanlarımıza, yani insan kıymetimize yatırım yapmak, ortasında bulunduğumuz ekosisteme, tüm paydaşlarımıza karşı üstlendiğimiz mesuliyeti yerine getirmek bizim için büyük ehemmiyet taşıyor. Bu amaçla, kozmik problemlere hassas bir şirket olarak, sorumluluklarımıza sahip çıkıyor; sürdürülebilir bir gelecek için sağlıklı bir kalkınma modeline sahip küme şirketlerimizle bölgemizdeki sıkıntıların tahliline yönelik katkımızı güçlendiriyoruz.

Tüm süreç ve faaliyetlerimizde temel maksadımız; UN Küresel Compact’in 10 Prensibini kucaklayan projeler hayata geçirmek. Hem insan kaynağımıza yaptığımız yatırımlar birebir vakitte toplumsal yatırımlarımız, bu unsurlarla uyumluluk gösteriyor. 13 küme şirketimizin Great Place to Work®️ Enstitüsü tarafınca “Harika Bir İş Yeri” olarak sertifikalandırılması da, sürdürülebilir amaçlarımızın bir kararı.

Bütün bu yaklaşımın bir kararı olarak, Aydem Yenilenebilir Güç için 2020 yılında imzacı statüsünde başladığımız UN Küresel Compact seyahatimizde bugün Adm Elektrik Dağıtım ve Gdz Elektrik Dağıtım dahil olmak üzere toplam beş şirketimizle bir arada iştirakçi statüsünde yer almaktan gurur ve memnunluk duyuyoruz” halinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı