Emirates, Dubai Havacılık Fuarı 2021’i Muvaffakiyetle Tamamlarken En Yeni A380 Uçağıyla 17.000’den çok Ziyaretçinin Beğenisini Topladı

Selinx1

New member
Emirates, 2021 Dubai Havacılık Fuarı’nı muvaffakiyetle tamamladı. Bir hafta boyunca yatırımlar duyuruldu, yeni iştiraklere imza atıldı ve dünyanın dört bir yanından havacılık kesiminin başrol oyuncularının bir ortaya gelmesiyle kurulan kontaklar pekiştirildi ve bölümün toparlanmasında bir dönüm noktasına ulaşıldı.

Emirates bu yılki fuar açılışına özel şov uçuşu; uçak teşhirleri, en yeni kabin mamüllerini gösteren stant standı, Emirates Uçuş Eğitimi Akademisi ve Emirates Havacılık Üniversitesi ile iştirak gösterirken Emirates Pavyon’unda iş ortakları ve davetli konukları için misafirperverliğini sergiledi.

Emirates, Dubai Veliaht Prensi Pir Hamdan bin Muhammed bin Reşit Al Maktum; Pir Mansur Bin Muhammed Bin Reşit El Maktum; Pir Ahmed bin Muhammed bin Reşit El Maktum ve Pir Muhammed bin Maktum bin Reşit El Maktum’u Emirates A380’nin teşhir alanında ağırlamaktan onur duydu. Emirates’in kısa bir süre evvel kullanıma sunduğu Premium İktisat Sınıfı kabinin yer aldığı ve BAE’nin altın jübilesini kutlamak için Birleşik Arap Emirlikleri’nin 50. Yılı giydirmesiyle dekore edilen en yeni dört sınıflı A380 uçağı ilgi odağı olmaya devam etti. Emirates Uçuş Eğitimi Akademisi tarafınca eğitim uçuşları için kullanılan Cirrus SR 22 ve Embraer Phenom 100 jetleri de ziyaretçiler için teşhirdeki yerini aldı.

Havayolu, Dubai Havacılık Fuarı’nda, Boeing 777 ve A380 uçaklarından 105 adedinde başka kabin yenilemelerine ek olarak Premium İktisat eseri ile donanım gerçekleştirmek için kıymetli bir yatırım yaptığını deklare etti. 2022 yılında başlayarak Dubai’de gerçekleşecek ve tamamı 18 ay sürecek olan donanım yenileme programı, BAE’nin havacılıkta harikalık merkezi olma durumunu sağlamlaştırıyor. Emirates ayrıyeten Panasonic ile Premium İktisat donanım yenileme programı için bir uçak içi cümbüş (IFE) tahlili paketi sunulmasını kapsayan bir mutabakat imzaladı.

Emirates geleceğe dönük kapasitesini geliştirmek, havacılık kıymet zincirinde inovasyonu desteklemek ve sürdürülebilirlik çalışmalarını desteklemek ismine, başka havayolu şirketleri, tedarikçiler ve paydaşlar ile çeşitli öteki muahedeler imzaladı ve stratejik iş iştirakleri gerçekleştirdi.

Emirates ve Gulf Air, fuarın birinci gününde birbirlerinin uçuş ağından yaralanmak gayesiyle daha derin bir ticari iş birliği geliştirmek için bir Mutabakat Mutabakatı imzaladılar.

Emirates SkyCargo, uzun vadeli kargo kapasitesini desteklemek ve küresel tedarik zinciri kontağını güçlendirmeye yardımcı olmak için 2022’de filosuna iki yeni Boeing 777F ekleyeceğini duyurdu ve 2023 yılı başından itibaren dört Boeing 777-300ER yolcu uçağının büsbütün kargo uçağına dönüştürülmesi için Israel Aerospace Industries (IAI) ile muahede imzaladı.

Emirates SkyCargo, Dubai’nin küresel bir lojistik merkezi olmasından ve bir e-ticaret merkezi haline gelmesinden hareketle, temel odak noktası Orta Doğu, Afrika ve Batı Asya’ya hizmet vermek olan uçtan uca küresel bir e-ticaret lojistik platformu geliştirmek için Emirates Post ile değerli bir mutabakat imzaladı. Bir hava nakliyatı şirketi ve ulusal posta işletmecisi içinde çeşidinin birinci örneği olan bu paydaşlık, Emirates SkyCargo’nun küresel uçuş ağı ve kapasite gücünü Emirates Post’un son kilometre teslimatı uzmanlığıyla bir ortaya getiriyor.

Emirates, çevresel ayak izini azaltma çalışmalarını desteklemek için e GE Havacılık ile GE90 motorlarına sahip Emirates Boeing 777-300ER uçağının 2022 sonuna kadar 100 Sürdürülebilir Uçak Yakıtı (SAF) kullanarak test uçuşu gerçekleştireceği bir program geliştirmeyi taahhüt eden bir mutabakat imzaladı. Bu değerli iş birliğinin alternatif kaynaklardan elde edilen uçak yakıtının kullanıldığı geniş gövdeli ticari uçakların ömür döngüsü boyunca CO2 emisyonlarını nasıl azaltabileceğini göstermesi bekleniyor.

Emirates, fuarın birinci günündeki uçuş gösterisinin özel 50. Yıl ve Expo 2020 Dubai giydirmeli bir Airbus A380 ve Boeing 777’nin yer aldığı özel bir şov uçuşuyla açılmasına dayanak oldu. Şov uçuşuna BAE’nin iş ortağı havayolu şirketleri ile BAE’nin şov uçuşu grubu Al Fursan da katıldı.

Emirates, stant standında oyunun kurallarını değiştiren Boeing 777-300ER First Class Private Suite, Business Class ve Premium İktisat Sınıfı koltuklarını deneyimleme fırsatına sahip olan 4000’den çok ziyaretçiyi ağırladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı