Fatih Terim’den TFF’ye Oğulcan Çağlayan yansısı: Komik bir durum

Deniz

Member
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Heyeti’nin Oğulcan Çağlayan ile ilgili sonucuna reaksiyon gösterirken “Kulübümüz tüzel olarak gerekli görüşmeleri yürütüyor. Sonuç prestijiyle benim teknik olarak yararlanmak istediğim bir oyuncu. UEFA lisans veriyor, TFF bu lisansı onaylamıyor lakin Oğulcan, Avrupa Kupası’nda oynamıyor. bu biçimde komik bir durum. Bu mevzuyu aslına bakarsanız Tahir Kıran liderle çözeriz” dedi.

Fatih Terim, St. Johnstone maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Terim “Şu yangın belasından bir an evvel kurtuluruz umarım. İnsanın canı ciğeri yanıyor. Ailemle konuşuyorum, oradan görmek epey daha acı verici. Kimsenin tadı yok” ifadelerini kullandı.

“Bu mevzuyu esasen Tahir Kıran liderle çözeriz”

Fatih Terim, TFF Tahkim Konseyi’nin Oğulcan Çağlayan ile ilgili sonucunı da yorumladı:

“Kulübümüz türel olarak gerekli görüşmeleri yürütüyor. Bugün de lider yardımcımızı izledim. sonucun verilme süreci, sonuçları ve içeriği hakkında herkese doyurucu bilgiler verdi. Sonuç prestijiyle benim teknik olarak yararlanmak istediğim bir oyuncu. UEFA lisans veriyor, TFF bu lisansı onaylamıyor ancak Oğulcan, Avrupa Kupası’nda oynamıyor. bu biçimde komik bir durum. Bu mevzuyu esasen Tahir Kıran (Rizespor Başkanı) liderle çözeriz. Orada bir sorunumuz yok lakin mantığa uymuyor. Beni üzüyor. Bu bahse fazla girmek istemiyorum zira lider ve idaremiz doyurucu bilgi veriyor. Dönem başı beyaz sayfada ve kendi alanımda kalmak istiyorum zira öteki alanı dolduran arkadaşlarımız gerekli biçimde konuşuyor.”

Falcao ve Feghouli açıklaması: Galatasaray’ın yeni yapılanmasında yüksek fiyatların karşılanamayacağı tabiri var

Radamel Falcao ve Sofiane Feghouli ile ilgili soruya yanıt veren Terim “Başkanımızın, kulübümüzün yeni model yapılanmasında söylemiş olduği bir cümle var. Yüksek fiyatların karşılanamayacağı tabiri var. Kulübümüz birtakım kararlar aldı. Hem Falcao birebir vakitte Feghouli, Galatasaray’a hizmet etmiş, değerli oyuncular. Ayrılıkları da bir ortaya gelmeleri de doğal olarak kabul etmeliyiz. Biz kulüp olarak Florya’da son senelerda ayrılan oyuncularımıza güzel biçimde veda ettik. Gelirken karşılamayacağız, giderken yolcu edeceğiz. Umarım en kısa müddette hem kulübümüz tıpkı vakitte oyuncularımız ismine yakışan bir tahlil bulunur” şeklinde konuştu.

“Takımımıza yeni oyuncular katmayı düşünüyoruz”

Fatih Terim, şöyleki devam etti:

“Takımımıza yeni oyuncular katmayı düşünüyoruz. Yani her saniye, her gün Galatasaray’dan bir şey bekleyebilirsiniz. Buna kararlıyız; liderimiz, idaremiz ve ben. Morutan yetenekli bir oyuncu. Beğendiğimi söz ettim. İşin ekonomik boyutunu da açıkça söz ettik. Lider da ‘Vermeyiz’ dedi. Açıkçası Morutan’ı beğeniyoruz, eyvallah, husus nereye masraf bilemem fakat kimi bölgelerin daha aciliyeti var.”

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi 3. eleme çeşidi birinci maçında İskoçya takımı St. Johnstone’u konuk edecek. Başakşehir Fatih Terim Stadı’nın mesken sahipliği yapacağı müsabaka, saat 21.00’de başlayacak.