Fernando Alonso, Lewis Hamilton’dan özür diledi

Deniz

Member
Formula 1’de Fernando Alonso, Belçika GP’nin birinci cinsinde geçirdikleri kazanın akabinde Lewis Hamilton‘a söylemiş olduği kelamlar niçiniyle özür diledi.

Formula 1 Belçika Grand Prix’sinde Lewis Hamilton ile Fernando Alonso içinde yaşanan kaza gündemden düşmüyor. Yarışa damga vuran hadisede Lewis Hamilton, Fernando Alonso’ya çarpmıştı. Yarış anında yayınlanan telsiz konuşmasında ise Fernando Alonso’nun Lewis Hamilton hakkında söylemiş olduği, “Nasıl bir aptal. Çok büyük bir başlangıç yaptık ancak bu adam sadece yarışa birinci kolay başlarsa otomobil kullanmayı ve start almayı biliyor” kelamları fazlaca konuşulmuştu.

Ajansspor’un haberine göre, yaşanan olaylar daha sonrası Fernando Alonso, Belçika GP’nin birinci çeşidinde geçirdikleri kazanın akabinde Lewis Hamilton’a söylemiş olduği kelamlar niçiniyle özür diledi.

“Lewis bir şampiyon ve bizim periyodumuzun efsanesi”

Hollanda GP öncesinde Perşembe günü gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Alonso, olay anında bu kelamları dediğini fakat söylemiş olduklerinin Hamilton hakkındaki gerçek fikirlerini yansıtmadığını söz etti.

Alonsu “Öncelikle, Lewis bir şampiyon ve bizim devrimizin efsanesi. Ve daha sonrasında bir şey dediğiniz vakit, bunu yenidenlayacağım için üzgünüm, o Britanyalı bir pilota karşıysa, medya buna epeyce fazla dahil oluyor. Checo’y, Carlos’a ve bana epeyce fazla şey söylüyorlar. Latin bir pilota bir şey söylendiğinde, her şey daha eğlenceli oluyor. Lakin başkalarına bir şey dediğinizde, her şey daha önemli oluyor. Lakin her her neyse, evet, özür diliyorum. O an söylemiş olduğin şeyleri düşünmüyordum. Dürüst olmam gerekirse, yinelara ve her şeye baktığımızda o an suçlanacak pek bir şey yok zira birinci tıp kazasıydı ve birinci tıp herkes hayli yakın oluyor.” dedi.

“Ona epeyce büyük hürmet duyuyorum”

Alonso, söylemiş oldukleri niçiniyle Lewis’ten direkt özür dileyecek vaktinin olmadığını fakat Zandvoort’ta bunu yapmayı umduğunu söylemiş oldu.

Alonso, “Hayır, çabucak hemen özür dileyemedim. Lakin TV programı esnasında ona yaklaşıp, o biçimde anladıysa ondan özür dilemeyi umuyorum. Onunla katiyetle hiçbir sıkıntım yok. Dediğim üzere ona fazlaca büyük hürmet duyuyorum.” dedi.

“Bugünkü kaza mutlaka benim hatamdı”

Mercedes pilotu Lewis Hamilton ise yarışın akabinde, “Alonso’nun kelamlarını umursamıyorum. Bugünkü kaza katiyen benim yanlışımdı. Talihsizlikti. Sahiden buna verecek bir karşılığım yok. Olayın sıcağında nasıl hissedildiğini biliyorum lakin onun benim için nasıl hissettiğini öğrenmek güzeldi’ demişti.

hemen sonrasında Lewis Hamilton’dan bir Instagram paylaşımı geldi. Paylaşımda şapkanın üzerinde ‘Fernando için’ yazıyordu ve şapkayı imzalamıştı.

Yaşanan gelişmrler daha sonrası Alonso, Hamilton’un İnstagram storysinde attığı şapkayı almak için Mercedes’in binasına giderek hediyeyi kabul etti.