Kısa’dan Pay Kısa Sinema Müsabakasında Sona Gelindi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Heyet Başkanlığını Derviş Zaim’in yaptığı yarışın öbür heyetleri içinde ise Ensar Altay, Şükrü Sim ve Yeşim Tonbaz bulunuyor. Toplamda 40 bin TL mükafatın dağıtılacağı müsabakada, 21 Ekim Perşembe günü ödül merasimi gerçekleştirilecek.

Atölye Çalışmaları Tamamlandı

Evvelki senelerdan farklı olarak bu sene tertip, atölye çalışmalarını başlattı. Her sene üzerine bir şeyler koyma parolasıyla hareket eden Kısadan Pay tertibinin Beyoğlu Akademi’de 4 gün boyunca 30 saat olarak gerçekleştirdiği eğitimlerde, 17 seçkin arkadaş eğitim gördü. Abdülhamit Güler, Sinan Sertel, Büşra ve Bekir Bülbül üzere alanında uzman isimlerden Direktörlük, Senaryo ve Dramaturji eğitimleri verildi. 5-8 Ekim tarihleri içinde gerçekleştirilen eğitimlere iştirakçilerin gösterdikleri ilgi ve alaka ise dikkat cazipti.

Master Class daha sonrası Sertifika Merasimi

Bu sene gerçekleştirilen atölye faaliyetlerine ek olarak tertip Master Class aktifliklerine de sürat verdi. Ustalık sınıfı olarak da isimlendirilen programda, atölyede faaliyet görmüş arkadaşlarla birlikte sonlu sayıda iştirakçi, uzman direktör ve oyuncularla bir ortaya gelip onların tecrübelerini paylaştı. Faaliyet daha sonrasında, atölyede eğitim görmüş arkadaşlara sertifikaları Kısadan Pay Koordinatörü Aşkın Özcan tarafınca takdim edildi.Ustalık sınıfı programı ise atölye faaliyetlerinde olduğu üzere Beyoğlu Akademi’de gerçekleştirldi. Direktörlük konusunda bu sene usta direktör Mahmut Fazıl Çoşkun ile 14 Ekim Perşembe günü buluşan arkadaşlar, Oyunculuk konusunda ise ünlü oyuncu Ercan Kesal ile 15 Ekim Cuma günü bir ortaya geldiler. Programlara hudutlu sayıda ve mülakatla iştirak gerçekleştirileceği bilgisini veren tertip, ayrıntılara www.kisadanhisse.org web sitesinden ulaşılabileceğini söz ediyor.

Gösterimler İstanbul’un Her 2 Yakasında!

Geçtiğimiz yıllarin vazgeçilmez etkinliklerinden biri olan finalist sinemaların gösterimleri ise 2 gün boyunca gerçekleştirilecek. 18-19 Ekim günlerinde Bahariye Mevlevihanesi’nde ve Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde eş vakitli olarak yapılacak gösterimlerde finale kalan 25 sinema gösterilecek. 6 farklı seçki halinde yapılacak gösterimler 2 gün boyunca 17.00-20.30 saatleri içinde yapılacak.

Ödül Merasimi FKSM’de

Bu yıl 6. sı organize edilen programın ödül merasimi ise geçen sene olduğu üzere Fatih Kültür Sanat Merkezi(FKSM)’nde gerçekleştirilecek. 21 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak ödül merasiminde, kısa müzik dinletisinin akabinde , mükafatlar sahiplerine takdim edilecek.