Kulüp lideri, tabancayla rakip ekibin soyunma odasını basan futbolcunun lisansını yırttı

Deniz

Member
Bursa Bölgesel 1’inci Amatör Lig’de oynanan Yalıntaşspor- Samanlıspor maçında hengame ettikten daha sonra kurusıkı tabanca ile rakip grubun soyunma odasını basan mesken sahibi kadronun kalecisi Barış Yurt’a federasyon, 3 maçtan men cezası verdi. Federasyona şikayet ettiği oyuncusuna verilen cezayı az bulan Yalıntaşspor Kulüp Lideri Samet Karanfil, Barış Yurt’un lisansını yırtıp, ekiple ilişiğini kesti.

Bursa Bölge 1’inci Amatör Lig’de alt sıralardan kurtulma uğraşı veren 2 ekipten Yalıntaşspor, 19 Aralık’ta Samanlıspor’u ağırladı. Yalıntaşspor’un 4-1 önde olduğu maçın son dakikalarında hakem, mesken sahibi ekibin kalecisi Barış Yurt ile rakip kadro futbolcusu Hamza Tekinalp’e (19) kırmızı kart gösterdi. 2 futbolcu, soyunma odasına gönderildi. Odadan çıkıp aracına giden Barış Yurt, kurusıkı tabancasını alarak rakip grubun soyunma odasına gitti. Burada tehditler savuran Yurt, şikayet üzerine gözaltına alındı. Tabancaya el temalırken, Barış Yurt, sözünün alınmasının akabinde özgür bırakıldı.

Samanlıspor İdare Şurası Üyesi Sinan Özgenç, maç daha sonrası yaptığı açıklamada, şunları söylemiş oldu: “Müsabakanın son dakikalarında rakip ekibin kalecisiyle bizim oyuncumuz Hamza Tekinalp ikili bir çaba daha sonrası tartışmaya girdiler. ondan sonrasında rakip kadro kalecisi, bizim oyuncumuza küfrettiği için tartışma büyüdü. Karşı kadro kalecisi bizim oyuncumuzun boğazına sarıldığı için Hamza da karşılık verdi. Hakem, iki oyuncuya da kırmızı kart verdi. Rakip futbolcu, Hamza soyunma odasına giderken üzerine koşmaya başladı. Biz ortaya girerek engellemeye çalıştık. Grup arkadaşları onu uzaklaştırdı. Kısa mühlet daha sonra maç bitti. Soyunma odasına gittik. Rakip futbolcu dışarda kalıp, arabasından aldığı silahla bizim soyunma odasına girmeye kalktı. Silaha mermi verdi, kapıya dipçiğiyle vurdu. Bunu bakılırsan bizim lider ile karşı grubun lider yardımcısı kaleciyi uzaklaştırarak kendi soyunma odasına aldılar.”

Samanlıspor Futbolcusu Hamza Tekinalp ise, “Maç sırasında top kaleye giderken omzum kaleciye çarptı. O sırada kaleci bana dönerek ağır bir küfretti. Ben de ‘niçin küfrediyorsun?’ deyince saldırdı. Boğazıma yapıştı. Ben de kendimi korumak için onu ittim. Öbür oyuncular ortaya girerek bizi ayırdılar. Akabinde, hakem ikimize de kırmızı kart gösterdi. Ben de soyunma odasına giderken gerimden geliyordu. Özür dileyecek, diye düşündüm. meğer bir daha saldırmak için geliyormuş. Orada bana tehditlerde bulundu. Soyunma odasına gittim. Ben soyunma odasındayken olanlar olmuş. Silahla gelmiş. Ben silahı görmedim lakin Mustafa lider görmüş. Kim olsa endişeyi yaşar” dedi.

TFF, 3 maç men cezası verdi

TFF’ye bağlı Bursa Vilayet Disiplin Heyeti, kırmızı kart goren Barış Yurt’a gözlemci raporunu da dikkate alarak gördüğü kırmızı kart niçiniyle 3 maç men cezası verdi. Bu cezayı yetersiz bulduğunu söyleyen Yalıntaşspor Kulüp Lideri Samet Karanfil, “19 Aralık Pazar günü oynanan Yalıntaşspor- Samanlıspor maçında kaleci Barış Yurt, futbol karşılaşmalarında emsali görülmemiş bir olaya karışmıştır. Bu olay daha sonrasında yalnızca 3 maç karşılaşmalardan men cezası aldı. Bir kulüp lideri olarak benim bu cezayı kabul etmem mümkün değil. Bu stil insanların futbol hayatının büsbütün bitirilmesi gerekiyor. Kulüp lideri olarak futbol ömrünü bitirmek için Yalıntaşspor Kulüp Lideri olarak üzerimize düşen misyonu yapacağız. Biz de oyuncunun lisansını iptal edip yırttık” diye konuştu.

Karanfil, futbolcuyu almak isteyen kulübün yeni bir lisans çıkarmak zorunda kalacağını söylemiş oldu. (DHA)