Manchester City menajeri Pep Guardiola, 2023’te kıta değiştirebilir!

Deniz

Member
Manchester City’nin beğenilen menajeri Pep Guardiola kontratı bittikten daha sonra birebir şirket için farklı bir kıtada çalışabilir.

Manchester City’de altıncı dönemini geçiren Pep Guardiola gelecekte çarpıcı bir karar alabilir.

2016 yazında devraldığı Manchester City’de başarılı bir serüven geçiren Guardiola’nın mevcut kontratı 2023’te sona eriyor. İngiliz basınına bakılırsa Guardiola mukavelesi bittikten daha sonra mesleğinde yeni bir pencere açmaya sıcak bakıyor.

90min’in haberine göre Pep Guardiola, Manchester City’deki mukavelesini tamamladıktan daha sonra City Football Group bünyesindeki bir diğer ekibi çalıştıracak. Argümana göre New York City’nin başına geçmesi beklenen Guardiola, MLS’te yoluna devam edecek.

Pep Guardiola: New York’u hayli seviyorum

İspanyol teknik yönetici daha evvel verdiği demeçte City Football Group’un New York’taki projelerine övgüde bulunmuş, New York’ta sık vakit geçirdiğini ve hayli sevdiğini söylerken ABD futbolu için de olumlu konuşmuştu.

“Kariyerim boyunca New York’ta epeyce fazla vakit geçirdim. Çok sevdiğim bir kent ve yıllar ortasında burada futbola olan tutkunun gelişmenini birinci elden görme bahtına eriştim”

“Uzun yıllardır söylüyorum, ABD’de futbol için inanılmaz parlak bir gelecek olduğuna inanıyorum. Kümemiz yardımıyla kentte 50 yeni futbol alanı var. Bunun üzere şahane projeler gelecekte Amerikalı yeteneklerin ortaya çıkmasında rol oynayacak”

Pep Guardiola, Manchester City’de ne yaptı?

2016-17 döneminin başında Manchester City’yi devralan Pep Guardiola, İngiliz takımıyla Ada futbolunda hegemonya kurdu.

Kulüpteki altıncı dönemini geçiren Guardiola altıncı dönemini geçirdiği Manchester City’de şu ana kadar 3 sefer Premier Lig şampiyonluğu yaşadı. Guardiola ayrıyeten 3 Lig Kupası, 1 FA Cup ve 2 Community Shield zaferi elde ederken toplamda 9 kupa kazandı.