Mevlüt Erdinç futbolu bıraktığını duyurdu

Deniz

Member
Eski ulusal futbolcu Mevlüt Erdinç, toplumsal medya hesabından futbolu bıraktığını deklare etti.

35 yaşındaki futbolcunun Instagram’daki veda bildirisi şu biçimde:

“Bu bildirisi yazarken hayli düşündüm, her satırında hem hüzünlendim hem epey keyifli oldum hemde epey gururlandım.

5 yaşında Fransa’da başlamış olduğum futbol macerama Sochaux altyapısından daha sonra sırasıyla Paris SG, Rennes, Saint-Ettienne, Hannover, Metz, Başakşehir, Antalyaspor, Fenerbahçe, Karagümrük, Kocaelispor, Ümraniyespor, formalarını giydim ve Racing Besançon hem futbolcusu hem kulübünün futbol elçisi oldum.

Sochaux’dan Paris’e devrin en yüksek pahalı transfer sayısı ile transfer oldum. Fransa ve Avrupa liglerinde 92 golle en epeyce gol atan Türk futbolcu unvanını gururla taşıyorum.

3 Fransa kupa şampiyonluğu kazandım. Benim için tahminen de en değerlisi olan ‘Türkiye Ulusal Grup formasını 35 sefer giyip 8 defa gol sevinci yaşayarak ülkeme hizmet ettim.’

18 yıllık profesyonel mesleğimi, toplamda 491 maç 132 gol ve 39 asist ile taçlandırdım.

Kariyerim boyunca deneyim ettiğim, güzeliyle kötüsüyle yaşadıklarımı, galibiyetleri, şampiyonlukları, hoş anıları ve arkadaşlıkları hiçbir vakit unutmayacağım.

Bugünlere gelmemde emekleri olan kulüplere, hocalarıma, arkadaşlarıma ve aileme fazlaca lakin fazlaca teşekkür ediyorum. Beni ben yapan futbol mesleğimi bugün prestiji ile noktalamış bulunuyorum.

Yeni hayatımda yeni projelerim var. Benim bugünlere gelmeme vesile olan futbol dünyasına en yakın vakitte tekrar geri dönmek dileğiyle. Hakkınızı helal edin.”