Vitor Pereira: Bu topluluk 3 yıldır Avrupa kupalarında yoktu, biraz da deneyim eksikliği yaşıyoruz

Deniz

Member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, 2-2 birliktee kaldıkları Royal Antwerp maçı değerlendirmesinde ”İstediğimiz kararı alamadık, sonuçtan mutlu değilim. Düzeltmemiz gereken şeyler var.” dedi. 65. dakikada oyundan çıkmasının akabinde bir çok sonlanan Mesut Özil ile ilgili de konuşan Pereira, ”Mesut topla fazlaca düzgün oynayan bir oyuncu lakin biz bu maçta topu fazlaca tutamadık. Mesut çıkmasaydı natürel ki ne olurdu bilemem lakin Mesut haricinde oyuncular da çıkardık. niye yalnızca Mesut’u soruyorsunuz?” diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi D Kümesi 3. hafta maçında konuk ettiği Belçika takımı Royal Antwerp ile 2-2 birliktee kalan Fenerbahçe , kümesinde galibiyetle tanışamadı. Ülker Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, sonuçtan şad olmadığını ve düzeltmeleri gereken şeyler olduğunu vurguladı.

“Maçı denetim edemedik”

Erken bir gol yediklerini ve bu biçimde turnuvalarda yapılan kusurların değerliye patladığının altını çizen Portekizli teknik adam, ”Erken bir gol yedik, bu biçimde turnuvalarda yanlışlar değerliye patlıyor. Birinci yarıda ekibimin baskısı her zamanki üzere değildi. Maçın ritmini belirleyemedik ve maçı denetim edemedik. Ekibimin 2-2’den daha sonraki performansından mutluyum. Fakat o dakikadan daha sonra grubum olağanda görmek istediğim oyunu gösterdi.” dedi.

“Sonuçtan mutlu değilim”

Genç ve gelişmek isteyen bir grup olduklarının çizen deneyimli teknik yönetici, ”İstediğimiz kararı alamadık, sonuçtan mutlu değilim. Düzeltmemiz gereken şeyler var.” diye konuştu.

“Mesut çıkmasaydı alışılmış ki ne olurdu bilemem”

65. dakikada 4 değişiklik yapan, kenara gelen Mesut Özil’in bir çok sonlanmasıyla ilgili de konuşan Pereira, ”Taze kan sokmamız gerekiyordu ve oyuncular mühlet geçtikçe yorulabiliyorlar. Mesut bugün çok yeterli bir oyun sergiledi. Daha baskılı olmamız gerekiyordu, Mesut topla epey uygun oynayan bir oyuncu ancak biz bu maçta topu epeyce tutamadık. Mesut çıkmasaydı natürel ki ne olurdu bilemem lakin Mesut haricinde oyuncular da çıkardık. 4 oyuncu çıkardım. niye yalnızca Mesut’u soruyorsunuz?” dedi.

TIKLAYIN – Oyundan alındığı için sonlanan Mesut Özil, suları tekmeleyip formasını fırlattı