Vitor Pereira: Buraya mazeret üretmeye gelmedim

Deniz

Member
UEFA Avrupa Ligi D Kümesi 3. haftasında yarın Belçika grubu Royal Antwerp’i konuk edecek Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi Vitor Pereira, ellerinden geleni yaparak 3 puan alacaklarına inandığını söylemiş oldu.

Müsabaka öncesi maçın oynanacağı Ülker Stadı’nda futbolculardan Ferdi Kadıoğlu ile basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Portekizli teknik adam, 3 puanın kümedeki çabayı sürdürebilmek için 2 grup açısından da epeyce değerli olduğuna değindi.

Birinci 2 maçta alınan sonuçlara bakınca düzeylerin birbirine hayli yakın olduğunu gördüklerini anlatan tecrübeli çalıştırıcı, “Bu turnuvada biraz daha deneyim edinmiş olmaya çalışacağız, buna gereksinimimiz var. Her vakit tutkuyla değil zekayla oynamaya da muhtaçlık var. Elimizden gelen her şeyi yaparak 3 puanı almak istiyoruz” sözlerini kullandı.

Trabzonspor müsabakasını akıllarından silmeleri gerektiğinin altını çizen 53 yaşındaki teknik adam, “Futbol güç iş, güç meslek. Makûs sonuç alınca 1 gün daha sonra yeni tepki göstermen gerekiyor. Bir daha sonraki maçı düşünmek gerekiyor. Burası diğer bir turnuva. Bu turnuvada daha epeyce deneyime muhtaçlığımız var. Bu dersi Olympiakos karşısında aldığımızı düşünüyorum. Yalnızca hislerle değil zekayla oynamak gerekir. Yarın yeterli bir ekibe karşı oynayacağız ve sabırlı olmamız lazım. Tepki göstermemiz ve en güzel düzeyde olmamız gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Futbolda formasyonların değişebileceğini ve bunu anlatmaktan sıkıldığını vurgulayan Pereira, “Futbol davranışlardır, davranışlar değerlidir. Formasyonlar değişebilir. Saha ortasında tıpkı zamandafansif birebir vakitte ofansif manada istikrara sahip olmak bizim için en değerlisi.” halinde görüş belirtti.

Pereira, hiç bir kararı mazeret olarak göstermeyeceğini de anlatarak, şu biçimde devam etti:

“Türkiye’ye mazeret sunmaya gelmedim. Buranın harika bir dünya, kusursuz bir lig olmadığını biliyordum. hiç bir yer harika değildir. Ben de kendimi her gün geliştirmeye çalışıyorum. Hakemlerin de kendini tahlil etmesi ve düzeltmesi gerektiğini düşünüyorum. Yarın mental açıdan ne kadar kuvvetli olduğumuzu göstermek için bir fırsat. Uygun bir kadro olduğumuzu ve kusursuz taraftarlara sahip olduğumuzu göstermek için bir fırsat. Her gün hepimiz kendimizi düzeltmeliyiz, hakemler de bu türlü.”

Pereira, az gol atmalarına ait bir soru üzerine ise şunları kaydetti:

“Çoğu vakit rakiplerimiz 10 kişi topun gerisinde oluyor. Açık maçlarda daha kolay gol atıyoruz. Birden fazla ekip bize karşı çizgilerin ortasını azaltıyor. Bize hürmet duyuyorlar. Bu bizim gücümüzü gösteriyor. Biz seviyeyi artırmalıyız. Alışılmış bu fikstürde düzey yükseltmek kolay olmuyor. Oyuncuların dinlenmeleri gerekiyor. Ben olağan ki daha fazla gol atmak istiyorum, kalemde de daha az gol görmek istiyorum.”

Ferdi Kadıoğlu: “3 farklı ulusal kadrosu seçme imkanım var”

Fenerbahçe’nin genç oyuncularından Ferdi Kadıoğlu, uygun bir sonuç alarak Avrupa’da ilerlemek istediklerini söylemiş oldu.

Hoş bir maç olacağını lisana getiren Ferdi, “Biz, kulüp ve oyuncular için hoş bir maç olacak. Frey ve Samatta ile karşılaşacağız, onları yinedan görmek hoş olacak. Umarım uygun bir sonuç alır ve Avrupa’da güzel bir iş çıkarırız. Şu anda bu durumda oynuyorum, yeni hocamız beni burada istiyor. Bu konumda kendimi rahat hissediyorum. Düzgün de bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Hocamız beni nereye koyarsa orada oynarım.” diye konuştu.

Ferdi, oynayacağı ulusal grupla ilgili soruya ise “Zor bir karar. 3 farklı ulusal grubu seçme imkanım var. çabucak hemen karar vermedim, sıkıntı bir karar ancak karar verdiğimde herkes gorecektir.” halinde cevap verdi.

Ligde Trabzonspor’a karşı hayal kırıklığına uğradıklarını ancak bunu değiştiremeyeceklerini de vurgulayan Ferdi, Olympiakos karşısında aldıkları kararı yarın kazanarak telafi etmeleri gerektiğini aktardı.