Çekimli olmayan fiil nedir

KraLaz

Member
Çekimli Olmayan Fiil Nedir?

Giriş

Bir cümlede çekimli olmayan fiil, herhangi bir cümlede kullanılan fiilin genel olarak kullanımının çekimleri olmadan çalışmasıyla oluşan bir fiildir. Çekimli olmayan fiiller, genellikle herhangi bir çekimle sonuçlanmayan çok çekimli fiillerdir. Çekimli olmayan fiiller, bitişik fiiller ile de tanımlanabilir. Çekimli olmayan fiiller, "yapmak", "getirmek" gibi fiilleri içerir.

Çekim Olmayan Fiillerin Özellikleri

Çekimli olmayan fiiller, herhangi bir cümlede kullanılan çok çekimli fiillerdir. Bir çekimli olmayan fiil, herhangi bir çekim kullanmadan cümlede kullanılabilir. Bir çekimli olmayan fiil, herhangi bir çekim olmadan, direkt olarak cümlede kullanılmaktadır. Bir çekimli olmayan fiil, çoğul ve tekil olarak kullanılabilir. Bir çekimli olmayan fiil, çekimleri olmayan bir fiildir, bu yüzden fiilin çekimleri düşünülmez.

Çekim Olmayan Fiillerin Kullanımı

Bir çekimli olmayan fiil, herhangi bir çekim olmadan cümlede kullanılabilir. Örnek olarak, "Ben okuyorum" cümlesinde, "okumak" çekimli olmayan bir fiildir. Çekimli olmayan fiiller, çoğul ve tekil olarak kullanılabilir. Örnek olarak, "Ben okuyorum" ve "Biz okuyoruz" cümlesinde, "okumak" çekimli olmayan bir fiildir.

Sonuç

Çekimli olmayan fiiller, herhangi bir cümlede kullanılan çok çekimli fiillerdir. Çekimli olmayan fiiller, herhangi bir çekim kullanmadan cümlede kullanılabilir ve çoğul ve tekil olarak da kullanılabilir. Çekimli olmayan fiiller, cümlede kullanılırken çekimleri düşünülmez. Bir çekimli olmayan fiil, herhangi bir cümlede kullanılmadan önce, cümlede kullanılacak fiilin çekimleri olmadan kullanılacağının anlaşılması gerekir.