İZODER’de bayrak değişimi

Selinx1

New member
Yalıtım dalının çatı kuruluşu İZODER’in İdare Konseyi Başkanlığı’na Eryap Küme CEO’su Emrullah Eruslu seçildi. İZODER Lideri Emrullah Eruslu, “Sağlıklı, inançlı ve konforlu yapıların daha fazla değer kazandığı bir periyotta, toplumun yalıtıma yönelik olumlu yaklaşımını kesim olarak destekleyecek ve yalıtımın yaygınlaşmasını sağlayacak çalışmalara yük vereceğiz” dedi.

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER)’nin 10 Haziran 2021 tarihinde düzenlediği İdare Şurası toplantısında, İZODER Lideri Levent Gökçe’nin iş değişikliğinden dolayı nazaranvinden ayrılması niçiniyle 14. Periyot İZODER İdare Konseyi içerisinde bir daha bakılırsav dağılımı gerçekleştirildi. İZODER İdare Şurası Üyeleri tarafınca yapılan seçimde mevcut idare konseyinde 1. Lider Vekili olan Eryap Küme CEO’su Emrullah Eruslu oy birliği ile İZODER Başkanlığı’na seçildi.

İZODER’in, kurulduğu günden bu yana Türkiye’de yalıtım şuurunun artırılması ve yalıtım dalının gelişmesini hedeflediğini vurgulayan İZODER İdare Heyeti Lideri Emrullah Eruslu, “Türkiye’deki binaların daha az güç harcayan, sağlam, inançlı ve etraf dostu bir yapıya kavuşması için ısı, su, ses ve yangın yalıtımı mamüllerinin standartlara uygun biçimde üretilmesi ve uygulanması gerekiyor. Bu doğrultuda, tüm branşlarıyla ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına değerli katkı sağlayan yalıtımı, tüm yapılarda yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bu manada yalıtım dalı olarak önümüzdeki kentsel dönüşüm sürecini ülkemizde inançlı, güç verimli, etrafa hassas, sağlıklı ve konforlu yapıların temininde kıymetli bir fırsat olarak görüyoruz ” diye konuştu.

Türkiye’nin pandemi sürecinde inançlı bir liman ve üretim üssü olarak öne çıktığını belirten Emrullah Eruslu, “Türkiye yalıtım kesiminin temsilcisi olarak, memleketler arası pazarlardaki tesirini ve ihracatını artırmak isteyen üreticilerimize daha fazla takviye olmayı hedefliyoruz” dedi.

14. Devir İZODER İdare Heyeti içerisinde yapılan misyon dağılımına göre; İZODER’in yeni lideri seçilen Emrullah Eruslu’nun yürüttüğü 1. Lider Vekilliği nazaranvine Basaş İdare Konseyi Üyesi Fazilet Ateş, daha evvel Fazilet Ateş tarafınca yürütülen 2. Lider Vekilliği nazaranvine ise Mega Yalıtım Genel Müdürü Ahmet Yaşar oy birliği ile seçildi.

Emrullah Eruslu

1980, Gaziantep doğumlu Emrullah Eruslu, İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği kısmından mezun oldu. Mühendislik eğitiminin akabinde California State University’de lisan eğitimini tamamladı. Profesyonel iş hayatına, yalıtım bölümünde faaliyet gösteren Eryap Küme bünyesinde başladı. Kümede çeşitli mevkilerde misyon aldıktan daha sonra CEO’luk bakılırsavini üstelenen Eruslu, hala Eryap Küme CEO’su olarak nazaranv yapıyor. Sivil toplum kuruluşlarında da faal rol alan Emrullah Eruslu, 2012-2015 yılları içinde XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği (XPSDER)’nde İdare Konseyi Başkanlığı bakılırsavini üstlendi. Türkiye İnşaat Gereci Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD)’nde Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliği yaptı. 2011-2017 yılları içinde Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER)’nde İdare Şurası Üyeliği yaptı. Akabinde İZODER Lider Vekilliği misyonunu üstüne alan Eruslu, hala Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) İdare Şurası Üyeliğini sürdürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı