Nazo Zeyrek ve İdeal Hür Teşebbüsçü Bayanları İzmir’de bir ortaya getirdi

Selinx1

New member
Teşebbüsçü Bayanlar Kümesi, 2023 Ege Bölge Toplantısı’nda bir ortaya geldi. Yüzlerce teşebbüsçü hanımın yer aldığı görüşmede çeşitli eğitimler de verildi. Başarılı iş insanı Nazo Zeyrek’in yeni açacağı Nazo Klinik’in ana sponsoru olduğu aktiflik DoubleTree by Hilton İzmir Airport Otel’de gerçekleşti. görüşmede GKG Kurucusu Dava Hür, Teşebbüsçü İş hanımı Nazo Zeyrek, Hoşluk Koçu Hakan Aydoğan ve İrtibat ve Vücut Lisanı Uzmanı Dilek Selçuk konuşmacı olarak yer aldı.

2017 yılında İdeal Hür tarafınca kurulan Teşebbüsçü Bayanlar Kümesi, düzenlediği toplantıyla Ege Bölgesi’nden yüzlerce hanımı buluşturdu. 35 binden çok üyeye sahip GKG’nin 2023 Ege Bölge Toplantısı’na teşebbüsçü iş hanımı Nazo Zeyrek’de katıldı. Başarılı teşebbüsleri ile hoşluk kesiminde fark yaratan Zeyrek, yaptığı konuşmayla bayanlara iş dünyasında yiğit olma tavsiyelerinde bulundu.

Girişimci Nazo Zeyrek, “Girişimci bayanlarla bir ortada olmak fazlaca keyifliydi. Hepsinin gözlerinin ortasında o yüreği ve gücü görmek beni daha da umutlandırdı. Kendi markamla ilgili büyük bir gelişmeyi bugün o sahnede birinci kere onlarla paylaştım ve aldığım alkışlar beni şuna inandırdı “kadın hanımın kurdudur” kelamı katiyen bu topluluk için. “Kadın hanımın yurdudur” olarak değiştirilmiş. Çünkü ortalarında bir kişinin muvaffakiyetini hepsi yürekten alkışlayıp birbirleriyle gurur duyan bir topluluk” tabirlerini kullandı.

Zeyrek yaptığı konuşmada “ilk vakit içinderda Çok Yavuz olun. Bizler o denli bir yaratılmışız ki İstersek başaramayacağınız iş yok. Kendi işini yapmak isteyen, kendini özgür hissetmek isteyen, kendi ayaklarının üzerinde durmak isteyen bütün bayanlar, iş ömrüne dahil olsun” dedi.

görüşmede konuşma yapan Teşebbüsçü Bayanlar Kümesi Kurucusu İdeal Hür, “Kurucusu olduğum Teşebbüsçü Bayanlar Kümesi Ege Bölgesi toplantısına farklı kentlerden biroldukça iştirakçi yalnızca bu toplantı için işini gücünü yavrusunu tüm sorumluluklarını bir kenara bırakıp yola çıkıp geldiler. Âlâ ki geldiler çünkü bu buluşmalar epeyce değerli. Bunun kıymetini bilen farkında olan kadınlarımızla Yanyana bir gün geçirmek epey pahalıydı.”
“Kadınlarımızla buluştuğumuz ve kol kola birlikte büyüdüğümüz bir hayalle yola çıktığımda yıl 2017’idi. 75 üye ile başladığımız seyahatimizde 35.000’in üzerinde üye sayısına ulaştık. Tanışmak, daima bağlantıda kalmak ve de gereksinimlerimizi lisana getirilerek süratle tahlile kavuşturmak hedefiyle Teşebbüsçü Bayanlar Kümesi platformu kuruldu. Bu bağlantı ve takviye ağı, farklı kentlerden, farklı bölümlerden fakat ortak heyecanı yaşayan iştirakçilerle büyümeye devam ediyor.Kadınların işgücüne iştirak oranı 34.4, bayan istihdam oranı ise %29.4. Yani teknoloji ve kaynak kullanmasını artırmak bilhassa bizim için kıymetli. Zira bu biçimdece bayanlarımızın yaptıkları daha fazlaca duyulacak, emekleri daha fazla muvaffakiyete ulaşacak. 2019 yılında kıymetli ve büyük bir adım daha atarak Teşebbüsçü Bayanlar Akademisini’nin kuruluşunu gerçekleştirdim. Burada gelişimi destekleyen şimdiki bilgilere kolay kolay ulaşılması için farklı atölyeler, seminerler düzenlenmeye başladı. Ve her ay Speed Networking aktifliği yapılarak küme üyeleri dünyanın öbür ucunda olan üye ile tanıştı. 2022 yılının ekim ayında Dijital Bayan Platformumuzu kurduk.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı