Ömer Onan: Oynamayan rakip oyuncular maç sonu koridorda gelip bize saldırıyor; Gürcistan polisiyle yumruk yumruğa birbirimize girecektik

Deniz

Member
Türkiye Basketbol Federasyonu’nda Genel Koordinatörü Ömer Onan, Gürcistan maçında Furkan Korkmaz‘ın atılmasının akabinde soyunma odasında oyuncuya ve kondisyonere atak yapıldığını deklare etti.

Ömer Onan, Furkan Korkmaz’ın diskalifiye edilmesinin akabinde soyunma odasında oyuncuya ve kondisyonere akın olduğunu söylemiş oldu.

“Turnuvadan çekiliriz” diyen Onan, “Oynamayan oyuncular maç sonu koridorda gelip bize saldırıyor. Polis bizi koruduğunu argüman ediyor lakin bizi ittiriyorlar. Ben oyuncu oldum, hiç bu biçimde bir şey görmedim. FIBA büsbütün bu işin sorumlusu. Ben buradan FIBA’ya sesleniyorum, o koridordaki tüm kameraları dakika dakika bizim önümüze getirecekler. Şayet getirmeyeceklerse, biz turnuvadan çekileceğiz. Resmen Gürcistan polisiyle yumruk yumruğa birbirimize girecektik.” açıklamasını yaptı.

Maça itiraz ettiklerini söyleyen Ömer Onan, “Hidayet Lider ile konuştuk. Güvenlik gelsin, belirli ki korumayacaklar. Bütün kameraları getirecekler, bakalım ne olmuş. Maçta net olarak kural yanlışı var. Kaptan itiraz etti, parasını da ödeyeceğiz. Bugün Litvanya maçında da kural yanlışı olmuş, lakin turnuvada tekrar ettirirler mi bilmiyorum. Maçtan daha sonra kaptan imzasını attı, süreci bakılırsaceğiz” sözlerini kullandı.

A Ulusal Basketbol Kadrosu Antrenörü Hakan Demir ise 3 Gürcistan Ulusal Grup oyuncusunun ve güvenlik nazaranvlilerinin, koridorda Furkan Korkmaz ile kondisyonerimize saldırdığını deklare etti.

Demir, “Furkan Korkmaz diskalifiye edildikten daha sonra koridorda rakip grubun 2-3 oyuncusu ve bununla birlikte güvenlik nazaranvlilerinin oyuncumuz ile kondisyonerimize saldırmaları, bir arbedeye dönüşmesi olacak şey değil. Bizim açımızdan kabul edilebilecek bir şey değil” kelamlarıyla yansısını lisana getirdi.