TRT 1’in Yeni Dizisi “Kara Tahta”nın Edirne’de Galası Düzenlendi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Lise devrinde akran zorbalığına uğrayan Atlas’ın yıllar daha sonra kendi okuluna öğretmen olarak atanmasını mevzu alan dizinin birinci kısım izlemesi, Trakya Üniversitesi’nin Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Şov Merkezi’nde gerçekleşti. Çekimleri Edirne’nin tarihi ve kültürel alanlarının yanı sıra 165 yıllık tarihi Edirne Lisesi’nde gerçekleştirilen “Kara Tahta”, birinci kısmıyla dün akşam ekran yolcuğuna başladı. Birinci kısım izlemesi Trakya Üniversitesi’nde gerçekleşen geceye Edirne Valisi Ekrem Canalp, TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, TRT’den yetkililer, dizinin üretim grubu ve dizi oyuncuları katıldı.

“Kara Tahta” dizisi eli öpülesi tüm öğretmenlerimize bir hürmet duruşu

Dizinin birinci kısım izlemesinde konuşan TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, “Hikayelerimizi seçerken rol model olarak gördüğümüz, epey değerli ve hepsi eli öpülesi tüm öğretmenlerimize bir hürmet duruşu niteliğindeki bu yapımımızla, uzun süren bir çalışma periyodunun akabinde ekranlarda buluşacağız. ‘Kara Tahta’ dizimiz, beşere dokunan öğretmenlerimizi layıkıyla temsil eden ve her birimizin hayatında bir yansımasını bulacağı bir öykümüzü anlatıyor. Dizimizi seyirciyle buluşturmaktan dolayı fazlaca heyecanlıyız. Önümüzdeki hafta 8 Nisan Cuma günü de ‘Kasaba Doktoru’ isimli dizimiz ekranlarımızda olacak. Bilhassa pandemi devrinde yaklaşık 2 yıl boyunca canhıraş bir biçimde hepimizin sıhhatine değerli dokunuşları bulunan ve bir daha toplumdaki öğretmenlerimiz kadar değerli hekimlerimizi, tıp çalışanlarımızı temsil edecek bu dramamızı ekranlara getireceğiz” dedi.

Miray Daner: “Güzel, heyecanlı ve naif bir kıssa anlatıyoruz”

Dizide Irmak karakterini canlandıran Miray Daner, inandığı şeylerin akabinde şartsız kuralsız giden bir karakteri canlandırdığından bahsederek şöyleki konuştu: “Atlas’la yaşadığı aşka yürekten inanmış ve uzun müddet onun yolunu beklemiş ve daha sonra karşılaşıyorlar. Irmak’ın kıssası Atlas’ı gördükten daha sonra tekrar başlıyor. Hoş, heyecanlı ve naif bir öykü anlatıyoruz. İçinde olmaktan hayli büyük memnunluk duyuyorum. Çok kıymetli grup arkadaşlarımla hoş bir iş yaptığımıza inanıyoruz.”

her insanın hayatında birtakım yaralar olduğunu ve bu yaralarla uğraş etme formüllerinin de farklı olduğunu aktaran Furkan Andıç, “Atlas karakteri bunu fazlaca hoş bir biçimde mentorunun da yardımıyla hayli hoş bir biçimde atlatıyor. Bu manada benim için hayli değerli ve bu iletisi da seyircilerimize verebileceksem ne keyifli bana.” Sözlerine yer verdi.

Cengiz Bozkurt: “Toplumun duygusal paydaşlık yaşayabileceği bir kıssayı TRT aracılığıyla sunuyoruz”

Gelenekçi bir eğitimciye hayat veren Cengiz Bozkurt, “Benim için kıssanın en cazip kısmı, marjinal karakterler değil, toplumun epeyce büyük kısmıyla iştirak kurabileceğim, baba-oğul bağında kendilerini bulabilecekleri ve duygusal iştirak yaşayabilecekleri bir öyküyü TRT aracılığıyla sunabiliyoruz” açıklamalarında bulundu. Bir aşk kıssasında hırslı bir karakteri canlandıran Kerem Arslanoğlu ise “Karakter bence heyecan verici zira ucu bucağı yok. Berbat karakter olarak isimlendiriliyor lakin ben şahsen daha mazlum bir karakter olduğunu düşünüyorum zira yalnız bir oğlan. Neler olacak izleyip goreceğiz” dedi.

Kara Tahta dizisinde Atlas’ın yıllar daha sonra öğrenciyken ayrıldığı lisede matematik öğretmeni olarak misyona başlaması daha sonrası yaşananlar anlatılacak. Lise periyodunda aşık olduğu Irmak da yıllar daha sonra Atlas’ın karşısına o lisede meslektaşı olarak çıkacak. Senaryosu Erkan Birnazarann tarafınca kaleme alınan dizinin direktörlüğünü Seçkin Mıhlar üstleniyor. “Kara Tahta” yeni kısmıyla 6 Nisan Çarşamba akşamı saat 20.00’de TRT1’de.