Yunus Akgün: Seneye Galatasaray’a döneceğim

Deniz

Member
Galatasaray’dan Adana Demirspor’a kiralık olarak gönderilen ve gösterdiği performans ile ulusal kadroya çağrılan Yunus Akgün kıymetli açıklamalarda bulundu. Akgün, “Seneye döneceğim, Kerem’le oynamak isterim” dedi.

Dönem başında Galatasaray’dan kiralık olarak Adana Demirspor’a gelen ve ekibinde gösterdiği performansla Ulusal Grup’ya kadar yükselen Yunus Akgün, Sarı-kırmızılı kadroya geri dönüşü, Kerem Aktürkoğlu, Adana Demirspor’daki performansı, Arda Güler ve Ulusal Kadro’ya çağrılması hakkında açıklamalar yaptı.

21 yaşındaki Yunus Akgün bu dönem Adana Demirspor formasıyla çıktığı 31 resmi maçta 8 gol atıp 14 asist yaptı.

TV 100’e konuşan Yunus Akgün’ün açıklamaları şöyle:

A Ulusal Grup, çocukluktan beri hayalim. Çok heyecanlı ve gururluyum. Hevesliyim, bir an evvel gidip oynamak istiyorum. Portekiz maçı bizim için kıymetli bir maç.

“Kerem’le oynamak isterim”

Kerem, benim epeyce yakın arkadaşım. Galatasaraylılar bana bildiri atıyor, ‘sağda sen, solda Kerem’ diye ben epeyce isterim. birlikte Galatasaray’a katkı vermek ve şampiyonluk yaşamak epey hoş olur. Seneye döneceğim, Kerem’le oynamak isterim. Keyif verebileceğimizi düşünüyorum. İkimizin de özellikleri benziyor.

Galatasaray’da büyüdüm, yetiştim, inşallah geri döndüğümde yarım kalan işi kupalarla, şampiyonluklarla tamamlarım.

“Türkiye’de Adana Demirspor ve Galatasaray haricinde forma giymem”

Arda Güler’i, altyapıdan biliyordum, kalitesini aşikâr ediyor. İnşallah Fenerbahçe Arda Güler’i elinde meblağ ve talih vermeye devam eder. Ülkemiz fazlaca büyük bir yetenek kazanabilir.

Galatasaray’dan Işıtan Gün, beni aradı, konuştuk. ‘Beklentilerimiz yüksek, bir an evvel bekliyoruz’ dedi, lakin hocayla bir konuşmam olmadı.

Büyük konuşmayayım lakin Türkiye’de Adana Demirspor ve Galatasaray haricinde forma giymem. İki kadrosu da fazlaca seviyorum. Bir tarafta doğup büyüdüğüm, öbür tarafta kendimi gösterdiğim kulüp. Adana Demirspor’un bende yeri başka kalacak